• Telefon : 0216 329 29 28
  • Çalışma Saatleri : 07:00-20:00
  • Adres : İstiklal Mahallesi, Yıldır Sk. No:4 D:1 Ümraniye/İstanbul

REGGİO EMİLİA

Çocukların bildiklerinden yola çıkarak bilmediklerini öğretmeyi hedefleyen proje tabanlı bir eğitim sistemidir. Çocuklara özgürce ve birlikte öğrenme şansı veren Reggio Emilia Yaklaşımı, yüksek kaliteli bir okul öncesi eğitim sistemi ortaya koyar.

HİGH SCOPE

Aktif öğreneyi esas alan high scope sistemi;planlama-uygulama-değerlendirme süreçlerinden oluşmaktadır.Bu süreçte çocuklar ilgi alanlarını kendileri belirleyerek kişisel gelişimlerini desteklemektedirler. Okul öncesi eğitim denilince akla gelen belli başlı yaklaşılmadan biridir.

SCAMPER

Farklı düşünme teknikleriyle çocukların hayal güçlerini geliştiren bir eğitim aracıdır. Hayal gücü bilgiden daha önemlidir. Çünkü bilgi sınırlıyken hayal gücü tüm dünyayı sarmalar. Düşünmenin geliştirilmesinde kullanılan uygulanması kolay, eğlenceli bir beyin fırtınası yöntemidir.

GEMS

Çocukların fen ve matematiği eğlenerek öğrenmelerini sağlayan bir eğitim aracıdır. Araştırmalar, erken yaşlarda verilen fen ve matematik eğitiminin çocukların temel kavramları öğrenmelerinde ve okula hazırbulunuşlukla ilgili becerilerinin kazanılmasında büyük öneme sahip olduğunu göstermektedir.

Aylık Bültene Üye Olun